Matematiğe Nasıl Çalışılır? Kazananlar Nasıl Çalıştı?

06.07.2019
1.277
A+
A-

Matematiğe Nasıl Çalışılır?

Matematiğe Nasıl Çalışmalıyım?

Matematiğe Nasıl Çalışmalıyım?

Eşit ağırlık öğrencilerinin en çok sıkıntı çektiği 2 dersten biri diyebilirim (diğer dersi merak ediyorsunuz dimi bundan sonra o da gelecektir:) ) Sıkıntı çekmelerinin temel sebebi ön yargıyla davrandıkları içindir. Genel olarak TM öğrencileri bu derste sorun yaşadığı için kendisinin de bu derste sorun yaşayacağını düşünür. Matematiğe başlamadan önce bu ön yargıları yıkmalıyız. Bunun için güzel bir tavsiyem var youtubede kesinlikle başarı hikayelerini izlemenizi tavsiye ederim. Dediklerimi yaptıktan sonra nasıl çalışabilirsiniz sorusuna gelelim. Arkadaşlar ben şu ana kadar kolay kolay ders kitaplarından çalıştığımı hatırlamıyorum. İyi ki de çalışmamışım diyebiliyorum. Çünkü gerçekten kitaplardan çalışınca sadece düz mantık yürütüyorsun. Kitaplara çalışmayın demiyorum ama kitaplardan önce bence youtubede ders videolarını izleyin izlerkende not alın ondan hemen sonrada soru çözüm videolarını izleyin bu da bittikten sonra kitaba geçebilirsiniz kitapta kısa bir şekilde konuyu gözden geçirip soru çözümü yapbilirsiniz.Bu tavsiyemin çok etkili olacağını düşünüyorum.

Matematiğe Nasıl Çalışmalıyım?

Maddeler Halinde gidelim.

 • Kendinize uygun bir program yapıp mutlaka uymaya çalışın.( Programınız saat üzerine olmasın. Örneğin saat 15:00 te rasyonel konu çalışacam.Saat 16:00 da rasyonel soru çözücem demeyin.Bugün rasyonel konusunu bitirip sonra soru çözerim derseniz daha gerçekçi ve verimli olur)
 • Kendinizi bir denemeye tabi tutup eksiklerinizi belirleyin. Eksikleriniz doğrultusunda kendinize uygun bir kaynak seçin.
 • Günlük çözdüğünüz soru sayısını ve ders çalışma sürenizi not edin ve bir limit belirleyin.
 • Çalıştığınız konuyla ilgili kolay, orta ve zor yayınlardan soru çözmeyi ihmal etmeyin.(Bunları sıcağı sıcağına yapın. Örneğin Bugün rasyonellere çalıştıysanız dediğim şeyi bugün gerçekleştirin)
 • Yapamadığınız soruları fazla biriktirmeden çözdürün.
 • Kitap okumayı arada bir beyninizi boşaltmayı ihmal etmeyin(Örnek; Gezmek..)
 • Sizi geriye itecek durumlardan uzak durun(Telefon..). Size destek çıkacak sizi motive eden durumları hayatınıza katın(örneğin hedefinizi masaya duvara yapıştırın)
 • Gerçekleştirdiğiniz her görev için kendinizi ödülendirin. Örneğin; Bugün rasyonelleri bitirmeniz gerekiyordu ve bitirdiniz bu hedefi gerçekleştirdiğiniz için yarım saatliğine instgrama girebilirsiniz (Tabi bunun yerine daha güzel örnekler de olabilir:) )
 • İleriyi fazla düşünüp kaygılanmayın şuanki durumunuzla ilgilenin. Unutmayın Geleceğinizi şuanki yaptığınız hamlelerle istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz
 • Olmak istediğiniz meslekleri araştırın.O bölümü kazanların nasıl çalıştıklarını öğrenmeye çalışın.
 • Kazanamayacağınızı asla düşünmeyin.Çünkü;

Duygular düşünceleri düşünceler ise davranışı yönlendirir.Bu yüzden duygularınızı doğru yönlendirin.

Sağlıcakla Kalın..

Matematiğe Nasıl çalışılır sorusuna daha kapsamlı cevap  istiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

İbrahim ACAR
İbrahim ACAR
Sitemizde paylaşılan kitaplar ve ders notları çeşitli sitelerden toplanılmaktadır. Kitabı ve ders notlarını almadan önce incelenmesi yani tanıtım amacıyla paylaşılmaktadır. Her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.