VATANDAŞLIK GENEL HUKUK BİLGİSİ VE GÜNCEL BİLGİLER PDF İNDİR

VATANDAŞLIK GENEL HUKUK BİLGİSİ VE GÜNCEL BİLGİLER PDF İNDİR

Merhaba KPSS ( Kamu Personeli Seçme Sınavı ) Adayları Bugün sizler için Vatandaşlık Dersinden hazırlamış olduğum “VATANDAŞLIK GENEL HUKUK BİLGİSİ VE GÜNCEL BİLGİLER PDF İNDİR” adlı yazımıza hoş geldiniz. “VATANDAŞLIK GENEL HUKUK BİLGİSİ VE GÜNCEL BİLGİLER PDF İNDİR” indirdikten sonra aşağıda sizler için bu Vatandaşlık konusuyla ilgili bir video paylaştık sizler için faydalı olacağını düşündük izlerseniz seviniriz.

 

 

VATANDAŞLIK GENEL HUKUK BİLGİSİ VE GÜNCEL BİLGİLER PDF İNDİR

 

 

Bunlara da Bakabilirsiniz.


 

HUKUK KAYNAKLARI İÇERİSİNDE BOŞLUK

1. Kanun Boşluğu Kanun koyucunun yazılı kaynaklar içerisinde bilerek ya da bilme- yerek bıraktığı boşlukların tamamıdır.

a. Kural içi boşluk: Kanun koyucunun bilerek ve isteyerek bıraktığı boşluklara denir.

b. Kural dışı boşluk: Kanun koyucunun bilmeden ve istemeden bıraktığı boşluktur. İki tür kural dışı boşluktan bahsedilebilir:

 Örtülü boşluk: Yazılı kaynaklar içerisinde konu ile ilgili çok genel bir düzenlemenin olması ve bu genel düzenlemenin somut olaya uygulanmasının adaletsizliğe, kanun koyucunun düzenlemedeki amacının dışına çıkmaya neden olacağından uygulanmamasıdır.

 Açık boşluk: Yazılı kaynaklar içerisinde konu ile ilgili genel veya özel hiçbir hükmün bulunmamasıdır.

2. Hukuk Boşluğu : Ortaya çıkan bir uyuşmazlık ile ilgili yazılı kaynaklar içerisinde genel veya özel hiçbir hükmün bulunmamasının yanı sıra yazısız kaynakların da hiçbir kural içermemesi durumudur.

………………….

 

 

“VATANDAŞLIK GENEL HUKUK BİLGİSİ VE GÜNCEL BİLGİLER PDF İNDİR” ilgili video.

“VATANDAŞLIK GENEL HUKUK BİLGİSİ VE GÜNCEL BİLGİLER PDF İNDİR” bunu indirdiyseniz dilerseniz sitemizdeki diğer KPSS LİSANS , ÖNLİSANS ORTAÖĞRETİM KPSS VATANDAŞLIK ders notlarını, Konu anlatımlarını testler ve denemeleri indirebilirsiniz.

Ayrıca Bunları da İnirebilirsiniz.

2020 KPSS COĞRAFYA DEV ARŞİV DERS NOTLARI DENEMELER TESTLER PDF İNDİR
2020 KPSS VATANDAŞLIK TÜM DERSLER PDF İNDİR

2020 KPSS LİSANS TARİH GÜNCEL DERS NOTLARI DENEMELER TESTLER PDF İNDİR

İbrahim ACAR
İbrahim ACAR
Sitemizde paylaşılan kitaplar ve ders notları çeşitli sitelerden toplanılmaktadır. Kitabı ve ders notlarını almadan önce incelenmesi yani tanıtım amacıyla paylaşılmaktadır. Her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.