Türk Eğitim Derneği TED Bursu Başvurusu 2019 – 2020

31.08.2019
469
A+
A-

Türk Eğitim Derneği TED Bursu Başvurusu 2019 – 2020

Merhaba Üniversite adayları ve Üniversite öğrencileri, bugün sizler için “Türk Eğitim Derneği TED Bursu Başvurusu 2019 – 2020” araştırma yaptık. “Türk Eğitim Derneği TED Bursu Başvurusu 2019 – 2020” 2019-2020 yılı güncel burslardır.

Diğer Burs veren Dernekler, Vakıflar ve Kurumlar için Tıkla.

2019 – 2020 Eğitim yılı Türk Eğitim Derneği TED Bursu maddi olanakları kısıtlı olan öğrencilere ve eğitim hayatında maddi sıkıntılar çeken İlköğretim, Lise ve Üniversite öğrencilerine Karşılıksız Burs olarak verilmektedir.
2019 – 2020 TED Bursu Çeşitleri
TED Tam Eğitim Bursu, Tam Destek Bursu ve Desteleme Bursu olmak üzere TED 3 farklı burs imkanı sunmaktadır.
TED Tam Eğitim Bursu
Tam Eğitim Bursu, Türkiye’nin genelin yapılan merkezi sınav ve Ev ziyareti gibi mülakatlar sonrasında öğrencilerin okul ücretlerinden tutun, yiyecek içecek, Cep harçlıkları, Servis ücreti, Kırtasiye ve kitap ihtiyaçları ve yatılı pansiyon gibi bir çok ihtiyaçları giderilmektedir.
Bu bursa hak kazanarak TED Okullarında öğrenimini gören ve mezun olmuş öğrenciler, üniversite öğrenim hayatları boyunca da burstan faydalanmaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra, üniversite öğrencilerinin staj ve kariyer takiplerinin yapılmakta olan sistemde, mezun öğrencilerin işe yerleştirilmesine destek olunmakta ve izlenilmektedir. TED’in yapmış olduğu bu Burs Sistemi yardımı ile şimdiye kadar ortalama 50.000 öğrenci yararlanmıştır..
Tam Destek Bursu
TED Tam Destek Bursu, Resmi liselerde öğrenim görmekte olan maddi imkanları kısıtlı fakat derslerinde başarılı öğrencilere verilmekte olan burstur. Öğrencilerin akademik ve psiko-sosyal sürecin izlenmesi yanı sıra, sosyal ve kültürel alanlarda gelişimlerine katkı sağlayacak etkinlikler yapılabilmektedır.
TED Tam Destek Bursu Başvuru Şartları
Ankara, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri illeri için TED Tam Destek burs başvuruları dikkate alınmaktadır.
Tam Destek Bursundan faydalanmak üzere Türk Eğitim Derneği’ne başvuru yapacak öğrencilerin ;
Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerek,
2019 – 2020 eğitim yılında hazırlık sınıfında veya 9. sınıfa devam edecek olması,
Lise öğrenimini MEB’e bağlı olan resmi okullar devam ediyor olması,
2019 da yapılmış olan Liseye Giriş Sınavı LGS Puanı 390 veya daha üzerinde olması,
2018 – 2019 eğitim yılında lisenin hazırlık sınıfını bitirmiş aday öğrencilerin 2018 LGS’den 345 puan ve üzeri puan almış olması gerekmekte,
Maddi durumu kötü olması nedeniyle maddi desteğe kesinlikle ihtiyaç duyması, (Ailenin aylık toplamda gelirinin en yüksek 4000 TL olması), koşullarının sağlaması gerekmektedir.
Tam Destek Bursu çerçevisinde;
• Liselere Geçiş Sınavı olan LGS’de almış olduğu puana bakılarak öğrencinin mülakata katılımı değerlendirilir.
• Türk Eğitim Derneği yani TED tarafından yapılan mülakatı iyi geçen öğrenciler bursiyer olur,
• Öğrencilerin Kitap ve Kırtasiye ihtiyacı, Giyimleri ve Cep harçlıkları gibi destekler verilir,
• Okul desteğinin yanında öğrencilere alanında uzman olan eğitmenler tarafından belirlenmiş spor ve sanat eğitimi verilir,
• Tam Destek Bursu çerçevesinde yappılmakta olan bütün etkinliklerde öğrencilerin ulaşımları için ücretsiz olan servis sağlanır,
• Öğrencilerin burs dahilinde bulundukları sürece kültür sanat etkinliklerine(bale, tiyatro, opera, konser vb.) katılmaları sağlanır,
• Alanında uzman kişiler tarafınca verilmekte olan seminerler ile öğrencilerin kişisel gelişimleri destek sağlanır,,
• Tam Destek Bursu kapsamına alınan engelli öğrenciler yukarıda belirtilmiş bütün olanaklardan faydalanır ve bunun yanında ek olarak öğrencilere ayrıcaklı bir servis hizmeti verilir.
Destekleme Bursu
Deneğin il zamanlarından beri vermiş olduğu bir burs olan Destekleme Bursu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri de dahil cep harçlıklarının karşılanmasına yardımcı olmaktadır.. Türk Eğitim Derneği yani TED Doğal afetler olayları, terör saldırıları ve Maden kazaları vs. gibi olaylardan etkilenmiş olan çocukların da hep yanında olmuştur.
2019 – 2020 TED Bursu Başvurusu
Şuan Sadece Tam Destek Burs Başvurusu yapılabilmektedir. İleri deki zamanlarda açılan burslar yeni sitemizden yayınlanacaktır.
TED Tam Destek Burs Başvurusu için alttaki butona tıklayarak başlayabilirsiniz.
TED Tam Destek Burs Başvurusu
Türk Eğitim Derneği TED İletişim Bilgileri
Adres: Kocatepe Mahallesi, Kızılırmak Cad. No:8 06440 Çankaya/Ankara
Tel: +90 312 939 50 00
Faks: +90 312 417 53 65
Mail: info@ted.org.tr

“Türk Eğitim Derneği TED Bursu Başvurusu 2019 – 2020” ile ilgili Sorularınız varsa yorumlarda yada sosyal medya hesaplarımızda bize yazarak belirtebilirsiniz

İnstagram hesabı için tıkla

Twitter hesabı için tıkla

İbrahim ACAR
İbrahim ACAR
Sitemizde paylaşılan kitaplar ve ders notları çeşitli sitelerden toplanılmaktadır. Kitabı ve ders notlarını almadan önce incelenmesi yani tanıtım amacıyla paylaşılmaktadır. Her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.