Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu Başvurusu 2019 – 2020

31.08.2019
414
A+
A-

Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu Başvurusu 2019 – 2020

Merhaba Üniversite adayları ve Üniversite öğrencileri, bugün sizler için “Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu Başvurusu 2019 – 2020” araştırma yaptık. “Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu Başvurusu 2019 – 2020” 2019-2020 yılı güncel burslardır.

Diğer Burs veren Dernekler, Vakıflar ve Kurumlar için Tıkla.

Türk Eğitim Vakfı TEV 2019 – 2020 eğitim hayatında başarı sağlayan, okumakta güçlük çeken öğrencilere, dar gelirli ve maddi desteğe ihtiyacı olan Üniversite – Lise – Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine Bursu desteği sağlamaktadır. TEV Bursu günümüze kadar yaklaşık 250 binden fazla öğrenciye ulaşmıştır. Türk Eğitim Vakfı Burs desteğinin yanı sıra kız öğrencilere yurt hizmeti de sunmaktadır. TEV Vakfı Burs Başvurularına bu yılda devam etmektedir. TEV eğitim bursu almaya hak kazanan daha doğrusu mülakata çağrılması uygun görülenlerden bir takım belgeler istenir. Mülakatı başarılı geçip bu belgeleri iletenler TEV öğrenci bursu almaya hak kazanırlar.
TEV Burs Başvuru Tarihi : 2019 – 2020 öğrenim yılında 2 Eylül – 22 Eylül 2019 tarihleri olarak belirlenmiştir.
2019 – 2020 TEV Bursu Ne Kadar ?
TEV Burs Miktarı her yıl değişiklik göstermekle birlikte bu yılın Ücreti aşağıda gördüğü şekilde belirlenmiştir. Üniversite, Lise, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için burs miktarı farklılık göstermektedir.
TEV Bursu MiktarıTEV Burs Miktarı
TEV Vicdani Yükümlülük
TEV Bursu Yurt içinde Karşılıksızdır fakat Vicdani Yükümlülük vardır. Yani TEV tarafından burs aldığınızda okulu bitirdikten sonra sizin gibi ihtiyacı olan en az bir öğrenciye burs ve vakfa manevi destek olma, bulunduğunuz yerde gönüllüğü yürütmek vicdani yükümlülüktür.
Sosyal Faaliyetleri
Vakıf tarafından sadece maddi olarak yarar sağlamanın yanı sıra sosyal aktivite ve kişisel eğitim yönünde de fayda sağlamaktadır.
Öğrencilere yabancı dil eğitim bursları vermek,
Staj yerine ihtiyacı olan öğrencilere staj imkanı sunmak,
Tarihi ve Kültürel yerlere gezi düzenlemek,
Tiyatro ve Konser gibi faaliyetlere ücretsiz gitmek gibi bir çok imkan sunmaktadır.
2019 – 2020 TEV Bursu Başvurusu
Hangi öğrenim seviyesinde eğitim alıyorsanız ona tıklayarak, başvuru şartlarını inceleyip detaylı bilgi aldıktan sonra belirtilen yerden başvurunuzu yapabilirsiniz.
Türk Eğitim Vakfı Resmi sitesi ve Kaynak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.
Arkadaşlar Burs Başvurusu yaparken lütfen belirtilen şartları iyi okuyunuz ve istenilen belgeleri ve bilgileri mutlaka eksiksiz olarak teslim ediniz.

“Türk Eğitim Vakfı TEV Bursu Başvurusu 2019 – 2020” ile ilgili Sorularınız varsa yorumlarda yada sosyal medya hesaplarımızda bize yazarak belirtebilirsiniz

İnstagram hesabı için tıkla

Twitter hesabı için tıkla

İbrahim ACAR
İbrahim ACAR
Sitemizde paylaşılan kitaplar ve ders notları çeşitli sitelerden toplanılmaktadır. Kitabı ve ders notlarını almadan önce incelenmesi yani tanıtım amacıyla paylaşılmaktadır. Her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.