TYT ye Nasıl Çalışmalıyım? TYT de İyi Bir Sıralama Yapmak?

07.07.2019
1.358
A+
A-

TYT ye Nasıl Çalışmalıyım?

TYT ye Nasıl Çalışmalıyım?

TYT ye Nasıl Çalışmalıyım?

Merhaba Sevgili Sınav Koçu Ailesi.

Bugün sizlereTYT ye nasıl çalışılır sorusuna cevap arayacağız. Derece yapmış öğrencilerin çalışmalarını ve birazda kendi çalışmamı göze alarak sizlere bu denli önemli soruya umarım güzel ve verimli bir cevap bulacağız.

TYT’ye Nasıl Çalışılır? sorusuna Maddelerle cevap verelim.

Önemli: Bu yazımız TYT hakkında kısa bir bilginiz olsun diye yazılmıştır. Bu hafta her ders için uzun uzun daha kapsamlı tavsiyelerimiz gelecektir.

  • TYT (Temel Yeterlilik Testi ) tam olarak bilgiye değil daha çok yoruma dayalı bir sınavdır.
  • Paragrafsorularında kendi bildiğinizi unutun paragraf  size ne diyorsa onu doğru kabul ederek yorumlayın.Uzun paragraflardan çekinmeyin onları güzel okuyup anlarsanız kısa paragraflara göre daha kesin sonuca varırsınız.
  • Sözcükte Anlam ve Cümlede Anlam sorularında basit düşünün genellikle aklınıza gelen ilk şık doğrudur.
  • Dil Bilgisi bence paragraf kadar nankör değil çalışıldığında emeğinin hakkını alabileceğiniz bir derstir. TYT Dil Bilgisine Nasıl Çalışmalıyımsorusuna gelirsek Dil Bilgisi için youtubeden değerli hocaların videolarını izleyerek ve onunla birlikte not alarak ilerleyebilirsiniz. Tabikide konu bitiminden hemen sonra soru çözmeniz gerekecektir. Youtube Kanal Önerisi: Rüştü Hoca, Önder Hoca..
  • Problemleri yapabilmenizin bence tek yolu soru kökünü iyi okuyup verilen açıklamayı iyi yorumlamanızdır. Yeni nesil sorulara yoğunlaşın. TYT Problemlere Nasıl Çalışmalıyım sorusuna gelirsek Elinizden geldiğince Güncel kaynaklardan çalışın Bunun içinde ara sıra kitap okumayı unutmayın. Bide Problemlerde pratik kazanmanız açısından da bol bol soru çözmeyi unutmayın.
  • TYT’de geometriye gelirsek tüm öğrencilerin korktuğu ama aslında çok kolay olan ve çalışılırsa çok rahat bir şekilde halledilebilecek bir derstir.Öğrencilerin bu kadar korkmasının altında yatan tek bir şey var o da ön yargılarıdır. Yoksa kesinlikle ösym tyt geometrisini çok kolay soruyor buna emin olabilirsiniz.TYT Geometriye Nasıl Çalışmalıyım sorusuna gelirsek Geometriyi youtubeden çalışılarak çok rahat bir şekilde halledebilirsiniz. Elinizden geldiğince kitaplardan değilde videolardan halletmeye çalışın. Çünkü geometri görme işidir kitapta görmediğinizde sıkılabilirsiniz bu yüzden size rehber olması için öncelikle hocaları dinleyin çözümlerine iyice bakın taktiklerini öğrenmeye çalışın.
  • 2018 yılında TYT fizik kolay ve orta seviyede sormuşlardı. Fizik çok zor gibi görünsede aslında tüm konulara çalıştığınızda TYT sınavında bazen kolay olarak sorulabiliyor. Bu yüzden sayısal öğrencisiyseniz Fizikten korkmayın youtubedeki değerli hocaları değerlendirin.Bazen çok zor bir konudan çok kolay soru sarabiliyorlar bu yüzden eksik konu bırakmamaya özen gösterin.TYT Fiziğe Nasıl Çalışmalıyım Sorusuna Gelirsek Soru tarzı bakımından Genellikle MEB kitaplarındaki sorulaea benzer sorular soruyorlar bu yüzden öncelikle MEB kitaplarını çözmeyi unutmayın.
  • TYT biyoloji birkaç soru yorumla yapılsada bazen bilgi sorabiliyorlar. TYT de fen bölümünde  biyoloji  diğer derslere oranla daha kolay soruluyor. Güzel bir çalışmayla çok rahat yapabileceğiniz bir derstir. Biyolojiye nasıl Çalışılır sorusuna gelirsek biyoloji biraz ezbere dayalı olduğu için konu anlatıma çalıştığınızda küçük notlar çıkarmayı unutmayın boş zamanlarınızda küçük notlara çalışarak aklınızda daha da kalıcı hale getirebilirsiniz. Bol soru çözmeyi ubutmayın.
  • TYT sosyal bilimine gelirsek birçok öğrencinin çok fazla çalışmadan da yüksek netler çıkardığı bir derstir. Din K. Felsefe ve tarih kısmından bazen çok kolay yapılabilecek yorum soruları sorulabiliyor. TYT sosyal biliminde felsefe ve Din Kültürünü bir iki hafta kavramlara çalışılarak halledebilirsiniz. Tarih ve Coğrafya ise çoğunlukla bilgi ağırlıklı olduğu için baştan sona tüm konulara çalışmanız sizin açınızdan yararı olacaktır.

Önemli Bir Not:  Eşit Ağırlık Bölümünde olanlar Öncelikli olarak Türkçe, Matematik ve Sosyal çalışmalarını öneririm zamanınız kalırsa sonra Fen Bilgisine geçmenizi daha mantıklı buluyorum. Aynısı Sayısal içinde geçerli en son Sosyal bilgiler çalışmanızı öneririm.

Hangi Konuda Gönderilerin gelmesini istiyorsanız yorum kısmında belirtebilirsiniz.

İbrahim ACAR
İbrahim ACAR
Sitemizde paylaşılan kitaplar ve ders notları çeşitli sitelerden toplanılmaktadır. Kitabı ve ders notlarını almadan önce incelenmesi yani tanıtım amacıyla paylaşılmaktadır. Her türlü konuda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.